Z początkiem roku 2024 roku wejdą w pełni w życie przepisy Aktu o usługach cyfrowych. Wielu dostawców usług elektronicznych będzie zmuszonych do modyfikacji swoich regulaminów oraz wewnętrznych procedur. Zapraszamy na szkolenie przybliżające tą tematykę.
Szkolenie online
AKT O USŁUGACH CYFROWYCH (DSA)
“Prawne i techniczne wyzwania wdrożenia Aktu o usługach cyfrowych – DSA (z perspektywy prawa cywilnego, ochrony konsumentów, RODO i własności intelektualnej)”
22 lutego 2024 r. (czwartek) w godz. 9:00-13:00
Cena uczestnictwa w szkoleniu jednej osoby 250 zł netto.
Akt o usługach cyfrowych (DSA – Digital Services Act) to nowa regulacja Unijna, która będzie dotyczyć dostawców usług elektronicznych. Mówi się, że jest to nowa “konstytucja Internetu”. Przepisy już obowiązują względem kilkunastu bardzo dużych platform (np. Facebook) ale dla pozostałych podmiotów będą stosowane od połowy lutego 2024. Wdrożenie nowych regulacji wymagać będzie w szczególności określenia w jakim zakresie mają one zastosowanie do danego dostawcy usług. Jak się okazuje, to podstawowe pytanie rodzi wiele wątpliwości. Dotyczyć będą – w różnym zakresie – podmiotów które umożliwiają przesyłanie danych czy ich przechowywanie (np. hosting, media społecznościowe, blogi, platformy pośredniczące w zawieraniu umów przez inne podmioty, etc.).
Nowe wymagania dotyczyć będą w szczególności:
** Zasad reakcji na treści nielegalne
** Procedur zgłaszania treści nielegalnych
** Zasad informowania o np. ograniczeniu widoczności określonych treści (tzw. shadow-banning)
** Zasad zaskarżenia (m.in. w ramach procedur quasi reklamacyjnych) decyzji dostawców usług elektronicznych
** Odpowiedzialności za przechowywanie treści nielegalnych
** Kwestii reklamy
** Projektowania interfejsów internetowych
** Weryfikacji wieku dzieci w ramach usług online
DSA ma charakter horyzontalny w tym sensie, że dotyczy zarówno kwestii prawa prywatnego (np. ochrony konsumentów) jak i publicznego np. RODO. Jednocześnie ma charakter horyzontalny w tym sensie, że znajomość tych wymogów jest istotna nie tylko dla prawników ale i branży IT czy Inspektorów Ochrony Danych. Program szkolenia został przygotowany, aby sprostać tym założeniom.
PROGRAM SZKOLENIA
UCZESTNICZKI I UCZESTNICY OTRZYMAJĄ:
1) Możliwość uczestnictwa w szkoleniu online za pomocą platformy ClickMeeting z możliwością zadawania pytań w trakcie szkolenia;
2) Materiały szkoleniowe w formie elektronicznej;
3) Certyfikat cyfrowy ukończenia szkolenia;
Serdecznie zapraszamy!
Mirek & Tomek
Zespół NewTechLaw.eu sp. z o.o.
Aktualizacja: 21 stycznia 2024 r.
Obraz wygenerowany przy użyciu algorytmu DALLE.